KOKOSANKI Z PŁYNNĄ CZEKOLADĄ

KOKOSANKI Z PŁYNNĄ CZEKOLADĄ

Ostatnimi czasy zostaje mi po moich wypiekach dość spora ilość białek. Kolejny raz chciałam zrobić kokosanki, w ostatniej chwili postanowiłam upiec je w innej wersji. Tej jeszcze Wam nie znanej. Goszczą już u mnie kokosanki tradycyjne oraz te z masą krówkową. Poszperałam i znalazłam przepis, tym razem na kokosanki czekoladowe. Do ich przygotowania użyłam jednej czekolady białej a drugiej gorzekiej. Wyszły apetycznie. Dodatkowo na niektórych powstały bardzo fajne mazaje czarno białe, w miejscach gdzie czekolada się nie połączyła. Kokosanki są bardzo proste w wykonaniu. Wszystkim wielbicielom polecam do wypróbowania wypieku w tej wersji. Z podanych składników wyszła mi 1 blacha kokosanek.KOKOSANKI Z PŁYNNĄ CZEKOLADĄ

KOKOSANKI Z PŁYNNĄ CZEKOLADĄ

SKŁADNIKI :

2 białka

3 szklanki kokosu

1 czekolada biała

1 czekolada gorzka

 

WYKONANIE :

Piekarnik nagrzewamy do temperatury 180C.

Do garnka z wodą wkładamy mniejszy garnuszek ( ja topię czekoladę w grubych szklankach- nie pękają) i umieszczamy w nim czekoladę. Podgrzewamy garnek z wodą i czekamy aż w mniejszym garnku czekolada się stopi.

Białka ubijamy na sztywną pianę. Wyłaczamy mikser i dodajemy kokos. Masę delikatnie mieszamy łyżką. Stopioną, lekko ostudzoną czekoladę dodajemy do masy i mieszamy delikatnie łyżką, do momentu połączenia się składników.

Blachę wykładamy papierem do pieczenia. Za pomocą łyżki formujemy z masy kulki. Gotową blachę wkładamy do piekarnika i pieczemy 10 min.

UWAGA :

Jeśli chcemy by nasze kokosanki były miękkie w środku nie przedłużamy czasu pieczenia.

Możemy również modyfikować ilość dodanego kokosu. Jeśli chcemy uzyskać bardziej zbite kokosanki dodajemy kokos do momentu, aż masa będzie bardzo gęsta. Jeśli natomiast wolicie wersję delikatniejszą, zmniejszamy po prostu ilość kokosu.

Ja stopiłam każdą czekoladę w osobnej szklance i osobno dodałam do masy. Dzięki temu uzyskałam na kokosankach ciekawy efekt mazaji.

Kokosanki z płynną czekoladą gotowe:) Mam nadzieję, że i Wam smakują:)

 
Opublikowano 11/11/2016 przez Karolina in category "ciasteczka

3 COMMENTS :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.